Pre dospelých

Od Tatier k Dubaju (2020)

Psychologický román s detektívnou zápletkou unáša čitateľa do Spojených Arabských Emirátov, kde spoločne s Evou nazrie do duše dubajských rezidentov i samotnej hrdinky. Eva sa prostredníctvom komplikovaného vzťahu s partnerom vracia k nemilým spomienkam na svojho otca a rodnú krajinu. Náhle a záhadné úmrtie životnej lásky však psychiatričke odhalí odvrátenú stránku jeho osobnosti a slnečné dni, trávené v oáze na púšti, sa postupne menia na nočnú moru...

Let 365 (2013)

Druhú knihu opäť rámcuje letecké prostredie, resp. jeden konkrétny let z Dubaja do Lagosu a jedna z hlavných postáv. Skúsený pilot Pavol však tentoraz zavíta na palubu Airbusu ako pasažier a všíma si u spolucestujúcich detaily, ktoré dovtedy tak intenzívne nevnímal. Stáva sa zároveň svedkom nepríjemného incidentu (nezdarená samovražda africkej pasažierky), ktorá v ňom naštartuje proces sebareflexie a spomienok na Slovensko – na bývalú ženu Vieru a dcéru Hanu. Keby jeho dcéra, očakávajúca (ako slobodná matka) príchod svojho dieťaťa na svet, nežila v Európe, možno by jej osud nebol odlišný od toho, ktorý sa Pavlovi práve zomlel pred očami. Ide o citlivú drámu, plnú melanchólie, spomienok na bývalé lásky, detstvo a zapadnuté mestečko pod Tatrami.

Lietam v tom tiež (2011)

Prvá kniha „Lietam v tom tiež“ bola nostalgickou novelou, mapujúcou príbeh letušky už neexistujúcich aeroliniek Sky Europe Airlines. Hoci vyšla vo vydavateľstve Evita Press, nebola to tradičná „evitovka“, na ktoré sú zvyknuté slovenské čitateľky. Príbeh má viacero rovín a rozoberajú sa nielen veselé témy (práca, rodina, vzťahy, láska, kríza – nielen tá ekonomická). V každej kapitole hlavná hrdinka Kristína musí stáť pred vážnym rozhodnutím, a jej spolupracovníci tiež. Napriek tomu, že práca letušky či štúdium psychológie je vysnívanou métou mnohých dievčat – nie je všetko tak ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Kniha sa číta rýchlo, vo smutných okamihoch (krach leteckej spoločnosti, nevera blízkeho človeka, ochorenie kamarátkinho otca) možno nájsť paralely so životnými udalosťami v našej blízkosti.

Ako kaluže (2014)

Tretia kniha „Ako kaluže“ je útlou zbierkou poézie, vydanou v týchto dňoch vo vydavateľstve Limerick. Obsahuje dvadsaťdva básní, ktoré akoby predstavovali jeden deň v živote autorky. Od včasného rána, cez poludnie až po neskoré nočné hodiny, sprevádzané hmlou, kvapkami dažďa či snehovými vločkami, no najmä – neprítomnosťou milovanej osoby, resp. nemožnosťou byť s blízkym človekom práve tu a teraz. A tak mladá žena, v snahe neodhaliť všetko zo svojho krehkého vnútra, v závere väčšiny výpovedí trošku ironicky poznamená, že je vlastne jedno, že je doma sama, nik jej vyznanie nepočuje, verše poputujú adresátovi neznámemu. Zbierka uzrela svetlo sveta pod odborným dohľadom spisovateľa a vydavateľa Štefana Chrappu, fotografie Romana Ferstla dotvárajú atmosféru intímnej lyriky, ktorá sa nesie celou útlou zbierkou.