Knihy

Kamoši z vypáraného svetra (2015)

Kto a čo všetko nemusí skončiť na smetisku...? Ako vznikla knižka o postavičkách z vypáraného svetra?
Arteterapeutka Broňa Plešková uháčkovala zo zbytkových priadzí 15 unikátnych postavičiek. Ich osudy vytvorila básničkami spisovateľka Kristína Baluchová a ilustrácie vytvoril Ondrej Sova, ktorý veselo premenil “smetisko” na výstavisko.
Ružena Nabrúsená, Cestovateľ, Čmeliak Fúzač, Fúzoústa Zvonivá....toto všetko sú príbehy, ktoré vznikli z vypáraného svetra. Na prvý pohľad zbytkové, zbytočné materiály sa premenili na skutočné osobnosti, ktoré deti i dospelých zabavia, a možno ich i niečo naučia. Napríklad to, že práve v tomto momente, aj keď o tom neviete, sa na vás niekto usmieva! Kúpou tejto knihy ste priamo podporili existenciu OZ P(L)UTO.

Ako kaluže (2014)

Útla zbierka intímnej lyriky je zdobená fotografiami Romana Ferstla, autorkinho dlhoročného priateľa.

Let 365 (2013)

Skúsený pilot nastupuje ako pasažier na palubu Airbusu. Počas letu medzi Dubajom a Lagosom, sa stáva svedkom nepríjemného incidentu. Vtedy ešte netuší, ako nebezpečne blízko má tragický osud neznámej ženy k osudu jeho vlastnej dcéry. A on tam nie je, aby ju zachránil. Nikdy tam celkom nebol... Citlivá dráma je plná melanchólie, tak príznačnej pre duše cestovateľov.

Lietam v tom tiež (2011)

Leonardo da Vinci povedal, že ak sa človek naučí lietať, už nikdy nebude chodiť po svete a dívať sa na zem. Lietam v tom tiež je nostalgickým románon, mapujúcim príbeh letušky už neexistujúcich aeroliniek Sky Europe Airlines.
Do obchodu (E-kniha)

O autorke…

KB sa narodila 5.apríla 1983 v Kežmarku, vyštudovala osemročné gymnázium P.O. Hviezdoslava so zameraním na živé jazyky a jednoodborovú psychológiu na Filozofickej fakulte UCM v Trnave. V roku 2014 ukončila psychoterapeutický výcvik (kognitívno –behaviorálny smer), absolvovala kurzy z oblasti personálneho manažmentu či krátky pobyt v budhistickom kláštore v Nepále. Pracovala päť rokov ako letuška, po ukončení VŠ ako psychologička v sociálnej sfére. V roku 2011 založila občianske združenie P(L)UTO www.ozpluto.sk , ktoré sa zameriava na sociálnu inklúziu. V súčasnosti sa okrem písania venuje neziskovému sektoru, žije a pracuje v Spojených Arabských Emirátoch. Okrem literatúry má rada hudbu, jogu, vodné plochy, lietanie a autá značky SAAB.

O plute

„Keď človeka nik nehladí, začne mu vyschýnať miecha.“
Eric Berne

Snívam o slobode a planéte Zem, kde sa mi ľahšie dýcha. Kde my ľudia budeme k sebe lepší, slušnejší, priateľskejší, že si budeme viac užívať prítomnosť, že dokážeme poľudštiť ľudstvo.

V roku 2011 som založila malé občianske združenie P(l)uto, viac info na www.ozpluto.sk, ktoré podporuje kreatívnu tvorbu ľudí s hendikepom a tým šíri myšlienku sociálnej inklúzie. V roku 2014 sme otvorili charitatívny obchodík Plutošop, kde prezentujeme výrobky približne 25-tich chránených dielní, domovov sociálnych služieb a iných občianskych združení z celého Slovenska.

Pokúšame sa o experiment pracovať bez masívneho sponzoringu; naše aktivity sú založené na dobrovoľníctve, samoudržateľnosti našich projektov, dobrej vôli darcov a na honorári z mojich literárnych aktivít. (Výťažok z mojej druhej knihy putuje priamo na Pluto).

Ďakujem a pozdravujem....
Kristína