Pre deti

Kapitán Padák & Straty a nálezy (2016)

Zatúžili ste niekedy lietať? Ľahká pomoc! Kapitán Padák vás pozýva na palubu Boeingu 737, ale predovšetkým na nevyspytateľný výlet okolo našej planéty. Okrem nových informácií o ovládaní ťažkého stroja vo výške niekoľko tisíc stôp sa dozviete čo-to o cestovaní v čase, fyzikálnych javoch v praxi a naučíte sa používať leteckú abecedu. Prvá zo série kníh pre mládež i dospelých o dobrodružstvách kapitána Padáka niektorým pripomenie poľského hrdinu podobného kalibru z minulého storočia – pána Tragáčika. Daniel Padák, jeho sestra Eva so smiešnou prezývkou z detstva, dávny kamarát Peter Kufor (dobrodruh na plný úväzok), no predovšetkým neterka Ivanka (ako inak: pomenovaná po bratislavskom letisku) – to sú hrdinovia jesenného príbehu, vďaka ktorým sa budete premiestnovať rôznymi zemepisnými dĺžkami, šírkami i letovými hladinami.

Kamoši z vypáraného svetra (2015)

Kto a čo všetko nemusí skončiť na smetisku...? Ako vznikla knižka o postavičkách z vypáraného svetra?
Arteterapeutka Broňa Plešková uháčkovala zo zbytkových priadzí 15 unikátnych postavičiek. Ich osudy vytvorila básničkami spisovateľka Kristína Baluchová a ilustrácie vytvoril Ondrej Sova, ktorý veselo premenil “smetisko” na výstavisko.
Ružena Nabrúsená, Cestovateľ, Čmeliak Fúzač, Fúzoústa Zvonivá....toto všetko sú príbehy, ktoré vznikli z vypáraného svetra. Na prvý pohľad zbytkové, zbytočné materiály sa premenili na skutočné osobnosti, ktoré deti i dospelých zabavia, a možno ich i niečo naučia. Napríklad to, že práve v tomto momente, aj keď o tom neviete, sa na vás niekto usmieva! Kúpou tejto knihy ste priamo podporili existenciu OZ P(L)UTO.